Małe windy do balkonu, tarasu.

Platformy pionowe B 900 znane również jako windy dla osób niepełnosprawnych do balkonu oraz tarasu są urządzeniami bez szybu o wysokości podnoszenia do 3m. Zaprojektowane i przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych. Montowane są głównie w miejscach użyteczności publicznej, u osób prywatnych jak i wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność likwidowania barier architektonicznych.

 

Winda ta to urządzenie z napędem śrubowym umieszczonym w jego części bocznej. Obudowę maszynowni stanowią panele blaszane z wypełnieniem wygłuszającym pracę napędu. Podest jezdny z barierkami oraz drzwiczkami o wysokości 1100mm, które są wypełnione poliwęglanem komorowym w ramach aluminiowych. Ta winda dla niepełnosprawnych może być montowana wewnątrz jak i na zewnątrz budynku na powierzchni ok. 2,2m2. Nie wymaga podszybia. Wymiary podestu to 1400 x 900mm natomiast w wersji kątowej 1100 x 1400mm. Max udźwig to 385kg, a prędkość podnoszenia 0,06m/s.

Rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na zastosowanie niskiej rampy najazdowej albo zagłębienia jedynie 60mm. Szeroka gama wyposażenia dodatkowego pozwala na skomponowanie urządzenia indywidualnie do własnych potrzeb.

Obsługa tych wind jest intuicyjna, jednak za każdym razem nasi przyszli użytkownicy przechodzą szkolenie z jej obsługi.

Windy dla niepełnosprawnych małe są zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE, posiadają certyfikaty i szereg zabezpieczeń, które czynią je bezpiecznymi. Należą do nich: przycisk stop, podłoga bezpieczeństwa, uruchomienie windy za pomocą pilota, korba ręcznego opuszczania, elektro rygiel oraz listwa przeciwzakleszczeniowa na platformie wzdłuż pulpitu.

platforma pionowa

Winda pionowa

Winda pionowa do balkonu, tarasu, czy też dostawiona bezpośredni do otworu drzwiowego