Krzesła – winda schodowa dla osób niepełnosprawnych i starszych

Dostępne w naszym asortymencie krzesła schodowe zwane domowymi windami dla niepełnosprawnych, są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych mających problem z poruszaniem się. Mogą one być wykorzystywane również przez osoby niepełnosprawne z niewielką dysfunkcją narządu ruchu, nadwagą lub posiadających jakieś kontuzje. Są to swego rodzaju windy schodowe, które poruszają się po torze nachylonym pod pewnym kątem do poziomu podłogi. Siedzisko zamocowane do ramy wraz z silnikiem i przekładnią porusza się po zębatce, która jest przymocowana do szyny.

Winda może poruszać się po linii prostej  lub krzywej, a osoba może być transportowana w pozycji siedzącej lub stojącej. Ruch krzesła schodowego jest bardzo płynny oraz dosyć powolny, a samo krzesło schodowe zostało zaopatrzone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki sprawiające, że urządzenie to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Jest ponadto wytrzymałe na obciążenia i wydajne. Zostało ono zaopatrzone w mechanizm pozwalający na jego złożenie w czasie, kiedy się go nie używa. Dzięki temu pozostawia dużo wolnego miejsca dla innych użytkowników schodów. Windy schodowe sprawdzają się również w instytucjach publicznych, w hotelach, pensjonatach, a także domach opieki i wielu innych miejscach.

Oferta wind schodowych

W ofercie naszej znajdują się windy schodowe takich producentów jak ThyssenKrup, Altech, Acorn. Wszystkie oferowane urządzenia spełniają najwyższe standardy. Są windami bezpiecznymi i funkcjonalnymi. Charakteryzują się nowoczesnym designem. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty..

Tor prosty na zewnątrz

Winda schodowa - tor prosty na zewnątrz

Tor prosty wewnątrz standard

Winda schodowa - tor prosty wewnątrz standard

Winda schodowa – tor krzywoliniowy Flow2a Thyssen

Winda schodowa – tor krzywoliniowy Flow

Tor krzywoliniowy Alfa

Winda schodowa - tor krzywoliniowy Alfa

Tor prosty wewnątrz HOMEGLIDE THYSSEN

Tor prosty wewnątrz extra

Poniżej film prezentujący zasadę działania krzesła schodowego – windy schodowej